OZM_DOM


     

     LOKALIZACJA: Opole
      ROK: 2007
      ZESPÓŁ: Bofo Architekci

 

W tym domu największym atutem jest przestrzeń. Dom zgodnie z założeniami gospodarzy zaplanowano tak, aby ich nic nie ograniczało. Centrum domu jest otwarte- łączy hall, salon i jadalnię. Czyste formy w połączeniu z minimalistyczną feerią kolorów pozwoliły na stworzenie wnętrza pełnego spokoju i odprężenia. Postawiono w tym wnętrzu na jasne beże w połączeniu z drewnianą stolarką drzwiową i jednobiegowymi, ażurowymi schodami. Po wejściu do domu wzrok przyciąga wielka witryna odsłaniająca widok na pełen uroku ogród. Przy niej ustawiono stół, który stanowi centrum towarzyskich spotkań jak i codziennych posiłków w rodzinnym gronie. Przy jadalni stworzono salon , którego głównym akcentem jest urokliwy, duży kominek. Aby podkreślić jego walory oraz aby „ukryć” zawieszony obok telewizor, zdecydowano się na mocny akcent kolorystyczny- ciemną, grafitową ścianę. W salonie widać także odważnie podejmowane decyzje dotyczące wzorów i materiałów. Uwagę przykuwa niezwykle wygodny zamszowy, z wzorem zebry, szezlong. Komplet wypoczynkowy uzupełniają kremowe, skórzane kanapy. Białe, minimalistyczne meble stanowią tło dla zastosowanych materiałów oraz dla zewnętrza, które wkrada się przez ścienne przeszklenia.

 

Kuchnia została dyskretnie odseparowana od salonu i jadalni. Wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną powierzchnię blatu. Zdecydowano się na mahoniowe fornirowane meble, w nowoczesnej stylistyce- proste i oszczędne w formie.
 
 
 

 

 

Sypialnia odbiega od stonowanej kolorystyki pozostałej części domu. Ciemny fioletowy kolor tworzy przytulną, skłaniającą do relaksu atmosferę. W centrum pomieszczenia ustawiono solidne, duże, drewniane łóżko z ciekawie podświetlanymi zagłówkami. Całość połączono z wyszywaną, grubą narzutą w kolorze oliwkowym. Zdecydowanym atutem tego pomieszczenia jest dużych rozmiarów okno, dzięki któremu do ciemnej sypialni wpada dużo światła. Miękko upięte zasłony stanowią miękkie wykończenie okna, a rano skutecznie chronią oczy przed wdzierającym się do wnętrza słońcem.